Ziraat Bankası’ndan Son Yılların En Cazip Konut Kredisi Kampanyaları

10/01/2020

Ziraat Bankası konut kredisi ürünleri dahilinde düşük faizli ve uzun vadeli pek çok ürün sunuyor. Banka %0.49, %0.79 ve %0.99 gibi oranlarla konut kredisi kullandırıyor.

Ziraat Bankası eş zamanlı olarak farklı ihtiyaç ve ödeme planlarına yönelik pek çok kampanya sunuyor. Güncel olarak alt gelir grubu için sosyal konut kredisinden, sıfır konut kredisine ve emeklilere özel konut kredisi fırsatları uyguluyor.

Banka Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı ile yürüttüğü kampanya dahilinde 100.000 sosyal konut projesi için 20 yıl vadeye kadar %0.49 faiz oranı ile konut kredisi sunuyor. Kampanyadan yararlanmak için e-devlet üzerinden başvuru yapılarak kura çekimine kapatılmak gerekiyor.

Ziraat Bankası Ocak ayı itibariyle devreye giren yeni ürünü dahilinde ise müteahhit ve firmaların sıfır konutlarında geçerli olacak şekilde %0.79 konut kredisi faiz oranı kullandırıyor.

Banka satışa uygun her konutta geçerli olarak uyguladığı kampanyalı konut kredisi için de %0.99 faiz oranı sunuyor. Ayrıca kredi 180 ay (15) yıl vadeye kadar da kullanılabiliyor. Söz konusu kredinin yıllık maliyet oranı %12 seviyesinde yer alıyor.

Ziraat Bankası’ndan sosyal konut projesi için 100.000 TL tutarda ve 20 yıl vadede konut kredisi hesaplama yapıldığında kredinin aylık taksitleri 710 TL’ ye geliyor. Kredinin vade sonunda geri ödemesi 170.400 TL’ ye karşılık geliyor.

Kaynak: KrediPazari