Ziraat Bankası Temel İhtiyaç Destek Kredisi

03/04/2020

Ziraat Bankası Ekonomik İstikrar Kalkanı tedbirleri kapsamında 10.000 TL’ ye kadar temel ihtiyaç destek kredisi kullandırmaya başladı. Kredinin koşulları ve faiz oranı nedir?

Küresel ölçekte yaşanan ve ülkemizi de etkileyen coronavirus Covid-19 salgınının ekonomik hayata, üretim ve istihdama ilişkin olası hasarlarını en aza indirme hedefiyle uygulamaya alınan “Ekonomik İstikrar Kalkanı” tedbirleri doğrultusunda Ziraat Bankası hane halkı geliri aylık 5.000,-TL ve altında olan bireysel müşterileri finansal açıdan desteklemek için yeni bir kredi uygulaması başlattı.

Kampanya Ziraat Bankası, HalkBank, VakıfBank, Ziraat Katılım ve Vakıf Katılım Bankaları tarafından aynı şartlar doğrultusunda kullanılabiliyor.

Kredi Garanti Fonu kefaletinden faydalanma imkanı sunan kredi azami olarak 10.000 TL’ ye kadar kullandırılıyor. Kredi 36 ay vadeye kadar sunulurken 6 aylık dönem ödemesiz 30 aylık vade dönemi ise ödemeli dönem olarak uygulanıyor. Kredi aylık %0.79 faizle kullandırılacak.

Krediye şube kanalı ile başvuru yapılmazken başvuruların bankanın mobil uygulamaları veya internet şubeleri aracılığıyla yapılması gerekiyor. 1 Nisan’dan itibaren kredi kullandırım işlemleri alınmaya başlayacak.

Ziraat Bankası Temel İhtiyaç Destek Kredisi Hesaplama

Ziraat Bankası kampanyalı Kredi Garanti Fonu destekli kredi için %0.79 faiz oranı ile 10.000 TL tutarda 36 ay vadeli ve 6 ay ödemesiz şekilde kredi hesaplama yapıldığında kredinin aylık taksitleri 376 TL, toplam geri ödemesi ise 11.280 TL oluyor.

Kaynak: KrediPazari