VakıfBank Kredi Faiz Oranlarında İndirim

04/09/2019

VakıfBank, bireysel ihtiyaç kredisi faizlerinde bir kez daha indirime giderek, faiz oranını maaş müşterileri için %1,45'e, diğer müşterileri için %1,55'e düşürdü.

VakıfBank'tan yapılan açıklamaya göre banka Türkiye'nin yanındaki güç olmaya devam ediyor. Geçen günlerde hem konut hem de ihtiyaç kredilerinde indirim yapan VakıfBank, ihtiyaç kredilerinde bir kez daha indirime gitti.

Maaş müşterileri için ihtiyaç kredisi faizi 5 yıl vadeye kadar %1,49'dan %1,45'e düşüren VakıfBank, diğer müşteriler için ise 5 yıl vadeli kredi faiz oranını %1,59’dan %1,55’e indirdi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen VakıfBank Genel Müdürü Abdi Serdar Üstünsalih, Merkez Bankasının politika faiz oranlarında 425 baz puan indirime gitmesinin ardından borçlanma maliyetlerinde yaşanan düşüşü müşterilere yansıtmaya devam ettiklerini belirtti.

Bu kapsamda ekonomik verilerde yaşanan iyileşmeleri de göz önüne alarak bu kampanyayı planladıklarını ifade eden Üstünsalih, "Kısa bir süre önce konut kredisi ve bireysel ihtiyaç kredisi faiz oranlarında da önemli bir indirime gitmiştik. Bu olumlu havanın milli ekonomimize de hızlı ve etkin katkılarda bulunacağına inanıyorum. VakıfBank olarak Türkiye bilançosuna azami katkıda bulunmaya devam edeceğiz." değerlendirmelerinde bulundu.

Açıklamaya göre yarından itibaren geçerli olacak kampanya kapsamında kredi tahsis ücreti %0,5 olurken, bu ücret üzerinden %5 de Banka Sigorta ve Muamele Vergisi (BSMV) alınacak.

VakıfBank Kredi Hesaplama

VakıfBank’tan güncel faiz oranları ile 50.000 TL tutarda kredi hesaplama yapıldığında kredinin aylık taksit tutarları 5 yıl vade için 1.250 TL oluyor. Kredinin toplam geri ödemesi de 75.200 TL’ ye karşılık geliyor.

Kaynak: AA