VakıfBank Konut Kredisi Taksitlerini Kaç Aya Kadar Erteliyor?

23/03/2020

VakıfBank talep edilmesi halinde bireysel konut kredisi müşterilerinin kredi taksitlerini üç aya kadar faizsiz şekilde ertelediğini açıkladı.

Salgın nedeniyle ücretsiz izne ayrılmak zorunda kalan, yarı zamanlı çalışmak ya da ücretinde kesintiye gidilen personel kredi taksitlerinde erteleme yapılıp yapılmayacağını merakla bekliyordu. Müjde VakıfBank’tan geldi.

VakıfBank virüs salgınına karşı müşterilerinin mağduriyet yaşamaması için pek çok destek uygulamaya başladı. Banka koronavirüs salgınına karşı uygulamaya koyduğu destekleri açıkladı. Banka, Finansal İstikrar ve Kalkınma Komitesi’nde (FİKKO) alınan tedbirler ve Türkiye Bankalar Birliği’nin (TBB) tavsiye kararları doğrultusunda, müşterilerinin virüs salgını sürecini mali açıdan en az hasarla atlatabilmesi amacıyla destek paketini devreye aldı.

Vakıfbank Genel Müdürü Abdi Serdar Üstünsalih, “Ülkemiz ve milletimiz için zor olan bu süreçte hem iş dünyasının hem de bireysel müşterilerimizin yanında olmak üzere bir destek paketi hazırladık. Bu süreçten en az hasarla çıkmak için elimizden gelen gayreti göstermeye devam edeceğiz” dedi.

VakıfBank’ın ticari ve bireysel müşterileri için aldığı kredi erteleme kararları şu şekilde;

İşletmelerin mevcut kredilerinin kendi nakit akışlarına uygun ve sektörel durumlarına göre ödemesiz dönemli olarak yeniden yapılandırılması,

Turizm ve şehir içi toplu taşıma dahil en çok etkilenen sektörlere özgü kredilerin 12 aya kadar ödemesiz dönemli olarak yapılandırılması,

Bireysel kredi ihtiyacı olan vatandaşlarımızın kredi taleplerinin Vakıfbank Mobil, İnternet Bankacılığı ve Sky Limitler üzerinden sağlanarak salgın riskine maruz bırakılmaması,

Konut kredisi, ihtiyaç kredisi ve taşıt kredisi ve kredi kartı müşterilerinin taksit, ödemelerinin 3 aya kadar ertelenebilmesine onay verdi.

Kaynak: KrediPazari