TOKİ Sosyal Konut Kuraları İptal Edildi mi?

24/03/2020

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’nın (TOKİ) yurt genelinde satışa sunduğu aylık 0.49 konut kredisi faizli 100.000 konut için kura çekilişleri iptal edildi.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’nın (TOKİ) başlattığı yurt genelinde orta ve alt gelir grubuna sunulan uygun fiyatlı 100.000 konut projesi yoğun ilgi görmüştü. Rekor düzeyde gelen başvuruların ardından hızla kura çekilişleri devam edip hak sahipleri belirlenirken kurum coronavirus salgının oluşturduğu tehlike nedeniyle kuraları durdudu.

Kurumun internet sitesinden yapılan açıklamada şunlara değinildi;

Küresel bir salgın haline gelen Koronavirüse karşı devletimizce bugüne dek alınan ve alınacak tedbirler kapsamında vatandaşlarımızın sağlığını korumak için "100 Bin Yeni Sosyal Konut Projesi" kapsamında gerçekleştirilen kura törenleri iptal edilmiştir.

Devletimizce bugüne dek alınan ve alınacak tedbirler kapsamında kuraları sosyal medya hesaplarımızdan canlı yayınladığımız 100 Bin Yeni Sosyal Konut Projemizde, hak sahibi olamayan vatandaşlarımızın başvuru bedellerinin banka şubelerinden iadesi sırasında oluşabilecek sağlık risklerini engelleme amacıyla kuralar ileri bir tarihe ertelenmiştir.

Kura tarihleri daha sonra idaremizin web sayfası ve sosyal medya hesaplarından ilan edilecektir.

Kaynak: KrediPazari