TEB’den Dev Konut Kredisi Faiz İndirimi

09/09/2019

Türk Ekonomi Bankası (TEB) dev bir konut kredisi faiz indirimi açıklandı. TEB kampanyalı konut kredi faiz oranını 10 yıla kadar tüm vadelerde %1,20'ye indirdi.

TEB'den yapılan açıklamaya göre, banka konut sahibi olmak veya konuta yatırım yapmak isteyen tüm müşterilerine %1,20 faiz oranında konut kredisi sağlıyor.

TEB'in yeni konut kredisi kampanyasından faydalanmak isteyenler, dosya masrafı ve kredi tutarı üst limiti olmadan, 10 yıla kadar olan tüm vadelerde %1,20 faiz oranlı konut kredisi alabiliyor.

Açıklamada görüşlerine yer verilen TEB Bireysel ve Özel Bankacılık Kıdemli Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Mendi, ev sahibi olmak ya da konuta yatırım yapmak isteyenler için kredi faiz oranını %1,20'ye düşürdüklerini bildirdi.

Konut kredilerinde uygun fiyatlama ile kredi veren bankalardan biri olduklarını belirten Mendi, şunları kaydetti:

"Bu kapsamda tüm müşterilerimiz dosya masrafı ödemeden, 10 yıla kadar olan tüm vadelerde kampanyamızdan yararlanabiliyor. Üstelik geçerli faiz oranımızda kredi tutarı üst limiti de bulunmuyor. Aynı zamanda tüm müşterilere ödeme güçlerine göre farklı ödeme planları oluşturabiliyoruz. Burada TEB olarak bizim için önemli olan, müşterilerimizin bütçesine ve ihtiyacına göre kendisini zora sokmayacak en uygun çözümü üretmek."

TEB Konut Kredisi Hesaplama

TEB’den güncel kredi faiz oranları ile 100.000 TL tutarda 5 yıl vadeli konut kredisi hesaplama yapıldığında kredinin aylık taksitleri 2.350 TL oluyor. Kredinin masraflar hariç toplam geri ödemesi ise 140.000 TL’ ye denk geliyor.

Kaynak: AA