Kamu Bankalarından Dar Gelirli Vatandaşa Bir Kredi Desteği Daha Geldi

30/03/2020

Kamu Bankaları dar gelirli vatandaş için bir kredi desteği daha sundu. Bankalar 10.000 TL’ ye kadar 6 ay ödemesiz aylık 376 TL’den başlayan taksitlerle 36 ay vadeli kredi kullandıracak.

Kamu bankalarının aylık geliri 5.000 TL’ nin altında olan tüm vatandaşlar için Temel İhtiyaç Desteğini sunuyor. Krediler için tüm müşterilere Kredi Garanti Fonu kefaleti desteği ile 1 Nisan’dan itibaren destek sağlanacak.

Kamu bankalarından kredi desteğine ilişkin yapılan açıklama şu şekilde;

Küresel ölçekte yaşanan ve ülkemizi de etkileyen COVID-19 salgınının ekonomik hayata, üretim ve istihdama ilişkin olası hasarlarını en aza indirme hedefiyle uygulamaya alınan “Ekonomik İstikrar Kalkanı” tedbirleri doğrultusunda Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank olarak hane halkı geliri aylık 5.000,-TL ve altında olan bireysel segmentte yer alan müşterilerimizi finansal açıdan desteklemek için yeni bir kredi uygulaması başlatıyoruz.

Bireysel İhtiyaç Desteği Kredisi Temel ihtiyaçlarını uygun şartlarda finanse edebilmeleri amacıyla Bireysel Segment Müşterilerimiz; - 10.000,-TL’ye kadar, - 6 ayı ödemesiz dönemli, 36 Aya kadar vadeli, - Aylık Eşit Taksitli, Kredi kullanabilecektir.

Müşterilerimize, Kredi Garanti Fonu kefaleti ile bu krediden faydalanma imkanı da sunulacaktır.

Bireysel İhtiyaç Desteği Kredisi bankalarımız tarafından ortak kriterlerle değerlendirilecektir. Müşteriler, Ziraat Bankası, Halkbank ya da Vakıfbank’tan yalnızca birine başvuru yapabilecektir. Başvurular 1 Nisan tarihinden itibaren kabul edilecektir.

Alınan sağlık tedbirleri kapsamında kredi başvuruları kapsamında bankalarımızın mobil uygulamaları veya internet şubeleri aracılığıyla yapılması gerekmektedir. Bankalarca başvuru kanallarının açılması ve taleplerin toplanması sonrasında, kredi kullandırılması uygun olarak değerlendirilen müşterilerin hesaplarına kredi tutarları aktarılacak olup, müşteriler kredi tutarını ATM’lerden çekebileceklerdir.

Kaynak: KrediPazari