İş Bankası Konut Kredisi Faizleri Ne Kadar?

01/04/2020

İş Bankası kampanyalı konut kredisi için piyasadaki en uygun faiz oranlarından birini sunuyor. Banka ayrıca kamu lojmanları içinde düşük faizle kredi imkanı sağlıyor.

İş Bankası tabela konut kredisi için %1.75 faiz oranı sunmaya devam ederken kampanyalı ürünleri dahilinde faiz oranlarını düşürüyor. Banka hayat sigortalı kampanyalı kredi ürünü için sıfır ve ikinci el tüm konut talepleri için faizlerini %0.95 olarak uyguluyor. Söz konusu kampanyada aylık %0.95 faiz oranından yararlanmak için kredi süresince hayat sigortası da alınması gerekiyor. Sigorta kullanmadan talep edilen kredi ürünleri için ise bankanın faiz oranı %0.96 olarak sunuluyor.

İş Bankası ayrıca Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Milli Emlak Genel Müdürlüğü ile yaptığı anlaşma kapsamında tüm kamu lojmanlarının alımına da %0.95 faizle kredi istenilen tutarda kredi sunuyor.

Konut Kredisi ve Sigorta Masrafları

İş Bankası konut kredisi ürünlerinden ortalama 2.000 TL ekspertiz ücreti, 150 TL ipotek tesis ücreti ve 100.000 TL'lik kredi için 500 TL kredi tahsis ücreti talep ediyor. Ayrıca banka DASK prim bedeli için 170 TL masraf uyguluyor. İş Bankası hayat sigortalı kredi kampanyası dahilinde uygulanan sigorta primi için ise kişiye göre değişiklik göstermekle beraber ortalama yıllık 1.500 TL talep ediyor.

İş Bankası Konut Kredisi Hesaplama

İş Bankası’ndan kampanyalı kredi ürünü için 150.000 TL tutarda konut kredisi hesaplama gerçekleştirildiğinde kredinin 5 yıl vade için toplam geri ödemesi 197.500 TL’ ye denk geliyor. Kredinin masraflar dahil aylık taksitleri 3.300 TL oluyor.

Kaynak: KrediPazari